školka s prvky Montessori metody

 

Milí přátelé,
8.09.2014 se uzavírá naše školka. 10.09 a 11.09 od 10:00 do 12:00 proběhné VELKÝ VÝPRODEJ hráček a vybavení !!! 
Adresa: Zeyerovo námestí 1253
Telefon: 774 886 717Soukromá školka s prvky Montessori metody pro děti 1 - 5 let

Od 1.01.2014 DC INDIGO začíná provoz školičky s prvky Montessori metody pro nejmenší ve speciálně připraveném prostředi pro malé dětičky (prostředí obsahuje pomůcky a hračky důležité pro rozvoj jemné a hrubé motoriky  a všech smyslů ve věku 1-3 let).Těšíme se na Vás a Vaše děti!

 
Naše soukromá školka byla otevřena v září roku 2010. Provozní doba: Po - Pá od 8:00 do 12:30 ( je možná individuální domluva změny příchodu a vyzvědávání dítěte )
 
Věková hranice pro příchod do miniškolky  jsou 1,2 roky, dveře jsou však otevřené i pro děti starší (do 5 let). Nástup do miniškolky je v případě volné kapacity možný i v průběhu roku.

Z důvodu práce s Montessori pomůckami a uplatňování principů montessori pedagogiky doporučujeme docházku v minimálním rozsahu 2x týdně

Z praktických věcí je třeba připravit následující:
  • svačinku
  •  přezůvky, nejlépe s pevnou patou nebo přezkou (tedy ne pantoflíčky, ve kterých se hůř běhá a hrozí zranění)
  • oblečení na hraní si v místnosti a nějaké oblečení navíc, když by se dítě potřebovalo převléknout (nátělník, tričko, kalhoty, ponožky atp.)
 
Absence
Absenci dítěte je nutné nahlásit minimálně 1 den předem do 20 hod. na telefonní číslo 721 256 879 (SMS) nebo na e-mail indigocentrum@volny.cz (abychom mohli nabídnout volnou kapacitu pro náhrady). Pokud bude absence dítěte v uvedeném termínu nahlášena, bude rodičům nabídnuta náhrada (jiný den). Částka za pozdě omluvenou nebo neomluvenou absenci propadá. Nabídnutá náhrada musí být vybrána nejpozději do 2 měsíců od data absence. Částku za nenahrazenou docházku nelze převádět do dalších měsíců.  Pokud se jedná o absenci dítěte, které dochází 5x v týdnu, bude příští měsíc o tuto částku snížena platba školného na další měsíc.

Denní režim

Dopolení režim je jen orientační, přizpůsobujeme ho potřebám dětí, jejich přání a zájmu. Operativně reagujeme na mimořádné situace nebo třeba změny počasí.
 
8.00 - 8.40 individuální příchod dětí, volná práce dětí s Montessori pomůckami, individuální práce s učitelkou, ranní přivítání, hry a písničky, téma dne
9.10 - 9.30 hygiena, svačinka
9.30 - 10.30 dopolední pracovní blok
- písničky, tanec, cvičení koordinace, individuální práce dětí, samostatná a skupinová práce, práce s učitelem, výtvarné činnosti . Tvořivá dílnička, kde si osvojují nejrůznější  výtvarné techniky a práci s různými materiály a pomůckami (malování, modelování s využitím plastelíny a různých modelovacích hmot, poznání a zpracování přírodních materiálů, prstová malba, lepení, trhání, mačkání, foukání,...) Postupujeme podle předem zpracovaných měsíčních témat
10.45 - 11.45 pobyt venku, pohybové aktivity, hry
11.45 - 12.30 hygiena, poslech pohádky, volná hra
12.30  odchod dětí domů

 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one